Kiev taksi

Kiev taksi

Kiev taksi

Kiev taksi hakkında bilmeniz gereken her şey bu makalede anlatırız. Kiev taksi telefon programları, fiyatlar hakkında konuşacağız.

Daha önce Kiev’de taksi bulmak için özel bir taksi kültürü vardı. Taksi servis firmaları telefonla arayıp böylece taksi çağırıyorduk. Aradığınız taksi firmasına bulunduğunuz nokta ve gitmek istediğiniz adresi söylemeniz gerekiyordu. Sonra firma size gelecek taksi araba hakkında mesajla bilgi gönderiyordu (gelecek taksi araba plakası, saat ve şoför tel numarası). Ama 30.06.2016 Ukrayna’ya Uber servisi geldikten sonra taksi pazar sistemi değişmeye başlamak zorunda kaldı. Birçok taksi firmaları kendi mobil uygulamaları yapmış ve şu an her yerde reklam veriliyor. Siz de bir yabancı olarak Kiev’e geliyorsanız ve Ukraynaca bilmiyorsanız Kiev taksi mobil uygulamayı telefona indirdikten sonra dil problemi yaşayamazsınız. 

  1. Uklon — Ukrayna’da yapılan taksi servis uygulaması. Android, iOS ve Windows Phone için uygun. Bulunduğunuz ve gitmek istediğiniz adresleri yazdıktan sonra araba 5-10 saniye içinde aranıyor. Hemen taksi fiyatını de öğrenmeniz mümkün. Bu bilgileri yazdıktan sonra telefon numaranıza mesaj gelecek.Kiev taksi
  2. İQ Taxi — Kiev ve Odessa şehirlerinde çalışmaktadır. Bu uygulama sizin konumunuzu haritada belirleyebilir. Gideceğiniz adresinizi yazmanız gerekecek. Bundan sonra size taksi araba ile ilgili mesaj gelecek. Taksiyi fiyat, araba resmi, yorumlara göre seçebilirsiniz. Şöforün nerede olduğunu haritada görebilirsiniz.
  3. Uber — Ukrayna taksi pazarına yeni geldi resmi olarak sadece 30 Haziran’da çalışmaya başladı. Uberde sadece banka kartınız ile taksi için ödeyebilirsiniz. Şu an Uber sadece Kiev’de çalışıyor. Baz tarifi — 25 UAH, 1 km — 4,5 UAH. Uberin minimum ücreti 40 UAH.Kiev taksi

 

Kiev taksi — Uklon servis video

Paylaş:

Leave a Comment

Name *

Email

Website

İletişim Bilgileri