Odessa plajları

Odessa plajları

Odessa plajları

Odessa plajları n genel uzunluğu 30 km’den fazla. Odessa’nın tüm plajları çok farklı. Odessa yerel insanların en çok sevdiği bazı plajlar var. Ama genel olarak Odessalılar sezonda sadece birkaç kere denize giriyorlar.  

 

Lanzheron Plajı

Lanzheron Plajı Odessa’nın hemen merkezinde Shevchenko parkının yanında bulunmaktadır. Bu yerde «Nemo» otel ve yunus akvaryumu de var. Şezlong kiralayıp güneş altında rahat bronzlaşabilirsiniz.  

Plaj avantajları — plajın yanında şehir merkezi ve Shevchenko parkı var, gelişmiş altyapı ve birçok eğlence seçenekleri.  Odessa plajları

 

 Arkadiya Plajı

Odessa plajları arasında Arkadiya — sadece plaj değil burası sağlık ve eğlence merkezidir. Plajın kendi sahil, dükkan, fıskiye, lokanta, gece kulüpleri ve muhteşem otelleri var. Birkaç yıl önce Arkadiya’da restorasyon yapılmış. Herkesin tarafından bilinen ITAKA, IBIZA, BONO Beach Club gece kulüpleri Arkadiya’da bulunuyor. Her gece kulübün kendi özel plajları var. Eğer Odessa’ya sadece gece hayatı için geliyorsanız kesinlikle yeriniz sadece Arkadiya. Arkadiya’nın fiyatları en pahalı.  

Plaj avantajları — gelişmiş altyapı ve birçok eğlence mekanları mevcut. Odessa plajları Odessa plajları

 

Otrada Plajı

Odessa plajları diye hayal ediyorsanız Otrada plajın kendi özelliği var — bu plaja sadece yürüyerek değil Frantsuskiy bulvarından teleferik yolu ile de ulaşabilirsiniz. Plajın yanında ‘Sağlık yolu’ geçiyor, eğer yorulduysanız bu yol üzerinden dolaşmak veya elektromotor arabayla gidebilirsiniz. Otrada Plajı temiz, şezlong fiyatları uygun.  

Plaj avantajları — şehir merkezine yakın, gelişmiş altyapı, plaj oldukça rahat ve sakin, geniş ve çok kalabalık değil. Yemek fiyatları çok uygun.  Odessa plajları Odessa plajları

 

Bolshoy Fontan Plajları

Bolshoy Fontan semtinde birkaç tane plajlar var — ‘Rivyera’ (12. istasyon), ‘Chayka’ (10. istasyon), ‘Kurortnyy’ (13. istasyon). Bu plajlarda turistik oteller, yemekleri satan çadırlar var. Plajlarda yemek özellikle baklava, mısır, çekirdek, bira satılan satıcılar geziyor.

Odessa plajları

 

Luzanovka Plajı

Luzanovka Plajı ‘Posolok Kotovskogo’ semtine yakın bulunuyor. Çok sakin dinlenme için plaj. Kafe ve yemeklerle dolu çadırlar, çöcuk için deniz eğlence mevcut. Bunun dışında geleneksel Odessa plaj yemekeleri satan satıcı geziyor. 

 Plaj avantajları — Luzanovka Plajı Odessa’nın en ucuz plajı.

Odessa plajları

 

Zolotoy Bereg Plajı

«Zolotoy Bereg» plajı Bolshoy Fontan 16. istasyonunda bulunuyor. Şehir merkezinden 15 km mesafesinde bulunuyor bu yüzden bu plaja Odessalılar en çok gidiyor. Yabancı turitler daha çok merkezde olan plajları özellikle Arkadiya plajını tercih ediyor.  

Plaj avantajları — temiz ve geniş plaj, yeni ve bakımlı sahil.  Odessa plajları

 

Delfin Plajı

Frantsuskiy bulvarında bulunan ‘Delfin’ paljı ise uygun konum, ücretsiz giriş ve temiz kum için seviliyor. Plaja doğru ücretli teleferikle ulaşabilirsiniz.  

Plaj avantajları — gelişmiş altyapı, plaja kadar düz yol.

Paylaş:

Leave a Comment

Name *

Email

Website

İletişim Bilgileri