Ukrayna gezisi

Ukrayna gezisi

Ukrayna gezisi yapmak istiyor musunuz?

Ukrayna gezisi her dört tarafında yapabilirsiniz — Ukrayna’nın batı, güney, doğu ve kuzeyinde gezi yapmanız mümkün. Ukrayna’nın kuzeyinde 4 tane bölge — Kiyv, Zhytomyr, Chernigiv ve Sumy bölgeleri bulunmaktadır.

Kyiv Ukrayna’nın başkenti. En çok turist Kyiv’e geliyor. Kyiv kendi güzellik, tarih, kültürüyle beğeniliyor. Chernigiv şehri bol yeşillikleriyle ve tarihi kilise, manastır ve katedralleriyle meşhur. Kiev’den Chernigiv’a arabayla mesafesi 1 saat. Chernigiv, görülmesi gereken Ukrayna şehirlerinden biri. 

 

Ukrayna gezisi — Ukrayna’nın güneyi

Ukrayna güneyinde birçok yaz turist şehirleri bulunmaktadır. Ukrayna gezisi Dnipro, Zaporozhye, Odessa, Kherson şehirlerine yapmanızı tavsiye ederiz.

Odessa yazın en çok Ukrayna’da en çok turistler topluyor. Odessa’nın mükemmel plajları, eğlence hayatı herkes çok beğeniyor. Kherson bölgesi tarım sektöründe çok güçlü. Kherson yakınlarında Kara Deniz bulunmaktadır.

Dnipro ve Zaporozhe şehirlrine iş için seyahat yapabilirsiniz. İstanbul’dan THY ile Dnipro ve Zaporozhe’ye direk uçuşlar var. 1,5 saatte Ukrayna’da olursunuz. Zaporozhye bölgesinde Ukrayna’nın Dnipro nehrinde en büyük Hortytsya adası görmeniz mümkün. Hortytsya adası Ukrayna’nın 7 doğa harikasına giriyor. Herson ve Zaporozhe bölgesinde bulunan dünyanın en sığ denizine girebilirsiniz. Ukrayna’nın güneyi kültür, doğal ve tarihi yerlerleriyle çok zengin. 

 

Ukrayna gezisi — Ukrayna’nın batısına hoş geldiniz

Ukrayna’nın batısında 7 tane bölge var — Lviv, İvano-Frankivsk, Zakarpattya, Rivne, Ternopil, Volyn, Chernivtsi bölgeleri.

Ukrayna’nın batı bölgeleri yabancı turistleriyle şu an en az ziyaret edilen ama büyük turizm potansiyeli taşıyan. Lviv son zamanlarda Türk turistleri tarafından en çok ziyaret edilen şehri olmuş. Lviv Ukrayna’nın kültür merkezidir. Lviv ve İvano-Frankivsk şehirlerine İstanbul’dan direk uçuş yapmanız mümkün.

Zakarpattya bölesinde çok güzel Karpat Dağları var. Ukrayna’nın Zakarpattya bölgesinde bulunan en yüksek dağı ve tepesi 2061 metrelik Hoverla’ya çıkış yapmalısınız. Volyn bölgesine gezi yapmak isterseniz Shatsky göllerine gitmenizi tavsiye ederiz. Shatsky gölleri 30 ayrı göllerinden oluşmaktadır. Birçok otel ve hostel bulunmaktadır. 

Ukrayna gezisi

Ukrayna gezisi — Ukrayna’nın doğusu görün

Ukrayna doğusuna sadece 3 tane bölge giriyor. Son oyalardan dolayı 3 bölglerinden sadece 1 tane Ukrayna’da kalmış. Donetsk ve Lugansk bölgelerinde hala savaş devam etmektedir. Kharkiv şehri Ukrayna’nın ilk başkenti olan çok büyük bir sanayi şehri.

Ukrayna gezisi yapmayı planlıyorsanız birçok seçeğiniz var — Kyiv, Odessa, Kharkiv, Lviv, İvano-Frankivsk, Dnipro. Seyahatınız kusursuz geçmesi için size her konuda yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş:

Leave a Comment

Name *

Email

Website

İletişim Bilgileri