Konaklama

Otel yada kiralık ev mi? Neyi tercih ediyorsunuz?

 

1. Fiyat

Kiralık daire fiyatları otel fiyatlarından daha düşük. İş adamları çoğu zaman otellerde kalmayı tercih ediyor ama otelde bir aydan fazla kalmanız gerekecekse bu seçenek çok pahalı olabilir. Standart otel odası tek bir odadan oluşmaktadır, aynı fiyatta tüm daire kiralayabilirsiniz. Ukrayna’da iki kişi için gecelik otel fiyatları 60-150 eur olacak. Kiralık daire ücreti ise oda sayısına göre 30-100 eur civarında olacak.

ev fiyatfiyat otel

 

2. Doluluk Oranı

Daire kiralamak bazen istediğiniz otelde boş oda bulmaktan daha kolay. Pahalı otel ücretlerine rağmen luks oteller iş adamları tarafından tercih edip önceden rezervasyon yapılıyor. Yaz sezon zamanlarında turistik yerlerde otel bulmak oldukça zor. Birçok çeşit olan kiralık ev ve dairelerde ise seyahatınızı rahat geçirirsiniz.

ev dolulukotel doluluk

 

3. Ev ve otel alan büyüklüğü

Kural olarak otellerde olan odalar 1-3 kişi için kiraladığınız dairenin çeşitlerine göre ise 3-4 kişi içindir. 5-6 kişi oluşan turist gruplar otellerde birkaç oda kiramak zorunda kalıyor, daha mantıklı ise bu gibi gruplar için birkaç odalı ev kiralamaktır.

kvartira-xolostyakat-4 otel alani

 

4. Rahatlık, sakinlik

Otellerde birçok oda bitişik ve her zaman gürültüyü önleme sistemi de çok kaliteli değil. Bu nedenle rahat bir ortamda çalışmak isteyen iş adamları daha çok ayrı ev kiralamayı tercih ederler. Bunun dışında da yabancı bir şehirde  kendinizi rahat hissetmeniz için kiralık evler daha uygun.

udalennaya-rabota-domaotel шум

 

5. Yemek

Birçok evlerin mutfaklarında buzdolabı, mikrodalgın ve ocak var. Kendinize istediğiniz zaman yemek pişirebilirsiniz. Böylece de para harcamamış olursunuz. Otellerde böyle bir olanak yok. Otel seçtiyseniz kahvaltı otelinizde yiyebilirsiniz, öğle ve akşam yemeği ise dışarda yada otelin restoranında ek ücretlerle yiyebileceksiniz.

1401903937_pochemu-neobhodimo-zavtrakatbreakfast-in-hotel-room

 

6. Kurallar

Kiralık dairenize misafir alabilirsiniz. Otellere misafir getirmek yasak oluyor, bazen bunun için ayrı bir ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Evcil hayvanızı kendinizle getirdiyseniz ev daha uygundur. Otelden hayvan için izin almanız için ek ücret istenir.

bigl2128037_or

 

7. Servis hizmeti

Evlerde her gün temizlik yapılmıyor. Haftada 1-2 kere yapılıyor. Servis evin zayıf noktası. Otellerde istediğiniz servis her anda alabilirsiniz — temizlik, araba kiralama, taksi, yemek, otopark 24 saat servis elinizde.

uborka_kuhnya_samara_bebinka2133

 

8. Güvenlik

Güvenlik konusunda oteller daha yüksek seviyede. Otellerin elemanların arasında mutlaka güvenlik olmalı. Otel içeri otelde yaşamayan kişi giremez. Kiralık evlerde hiç bir güvenlik yok, sadece bazen apartman kapısında kapici oturuyor ama guvenlik konusunda her halde size yardimci olamaz.

7116346_original ohrana-hotel2

İletişim Bilgileri