Taksi

Ukrayna taksi Hakkında Detaylı Bilgiler

Ukrayna taksi hakkında yeterli bilgiye sahip olarak Ukrayna ve şehirlerinde zorluk çekmeden güzel bir gezi yapabilirsiniz. Ukrayna’nın kiev şehrine gideceksiniz, ilk aklınıza gelen Kiev taksi çağırmak olur. Ukrayna taksi çağırma kültürü ve taksi araba renkleri farklıdır.

 

Ukrayna Taksi Çağırma ve Ukrayna Taksi Renkleri

Ukrayna taksi renkleri Türkiye’de gibi sarı değildir. Belli bir standart olmadığı için herkes Ukrayna’da taksicilik yapabilir. Ukrayna taksi çağırmak istediğiniz zaman el kaldırarak sokaktan çağıramazsınız. El kaldırarak taksiciyi durdurursanız sizden iki kat fazla para isterler. Ukrayna’da taksi için özel servisler bulunur. Taksi servisleri telefon ile aranır. Sizlere belirli sorular sorulur. Nereye gideceğiniz ve ne zaman için taksi sizlere lazım, gibi. Ukrayna taksi sisteminde sizlere sorular sorulduktan sonra cep telefonunuza mesaj gelir. Gelen mesajda arabanın markası, plaka numarası, arabanın kaçta geleceği ve taksi fiyatları yazar. Odessa taksi sistemi de Ukrayna gibi servisle çalışır. Kiev taxi çağıracaksanız, rehberden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Aynı şekilde Lviv taksi ve Kharkov taksi sistemlerinde de Ukrayna’nın taksi yöntemleri işler.

 

Ukrayna Taksi Tutmanın Kolaylıkları

Ukrayna taksi çağıracağınız zaman Türkçe bilen rehberle olursanız herhangi bir kandırılma sorunu yaşamazsınız. Taksici İngilizce Türkçe bilmediklerinden dolayı taksi ücreti konusunda sorunlar olabilir. Ukrayna taksi tek seferlik ortalama fiyatları şöyledir:

  1. Kiev — 3-4 eur,
  2. Lviv 2-3 eur,
  3. Odessa — 3-4 eur,
  4. Kharkov 2-3 eur’dur.

İletişim Bilgileri