Kiev şehri

Ukrayna Kiev 

Ukrayna Kiev, 1500 yıllık tarihi, zengin ticareti ve Avrupa yapısıyla turistlerin her zaman ilgisini çekmeye başarmış bir şehir. Harika yeşilliklerle donatılan güzel bir yerdir.

Ukrayna Kiev, Ukrayna’nın başkenti olup, en büyük şehridir. Kiev, Ukrayna ülkesinde yer alan ve tarih ile donatılmış bir mekan. Stratejik konuna sahip olan Kiev, Rusya ve Avrupa arasında gözde şehirdir. Ukrayna Kiev doğal güzellikleri sevenlerin adresi. Kiev’de gezi planı yapacak olanların şimdiden tatil planlarına bu şehri katması gerekli. Modern tasarım ve eşsiz güzelliklerin birleşimi.

 

Ukrayna Kiev ile Muhteşem Tatil

Ukrayna Kiev, yeşil bir doğası ile meşhur. Kiev’de gezilecek yerlerin listesi kabarıktır. Özgürlük Meydanı, Kiev hayvanat bahçesi, büyük alanda kurulan sirki ile eğlence doyasıya. Ukrayna başkentinde gezilecek yerler müze, kilise ve tarihi mekanlarıyla özellikle dikkatleri çekiyor. Kestane ağaçlarıyla çevrili Kreschatik Caddesindeyse cafe, bar ve eğlence yerleri bulunuyor. Ukrayna Kiev Dnepro Nehrinde muhteşem tekne gezileri sizi bekliyor. Podol Kardeşlik tepesi eski bir semt. Opera Binası ise sizleri büyüleyecek. Kubbeli Aziz Mihail Manastırı özellikle görülmesi gereken yerleri.

Tramvay ve metro, taksi ulaşımınızı kolaylaştıracak. Kiev taksi fiyatları çok uygundur. Kiev tatiliniz planı yaparak güzel şehri keşfe hazırlanın. Kiev kara iklimi hakim olduğu için iklimi kışın sert oluyor. İlkbahar, sonbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Sanat galerileri, ilginç müzeleriyle, mesela Pinchuk Modern Sanat Galerisi, görkemli bir tatil planı yapacağınız bir adres. Ukrayna Kiev ile yılın yorgunluğunu atacaksınız. İsterseniz doğa yürüyüşü yapabilir isterseniz de Ukrayna Kiev gece hayatıyla doyasıya bir eğlencenin tadını çıkarırsınız. Doğanın eşsiz büyüsü ve özel tarihi mekanlarının yanı sıra kültür ve sanat şehri.

 

Ukrayna Kiev Doğal Güzellikleri

Ukrayna Kiev, alışveriş mekanları bakımından da meşhur. Kiev şehrinde ne yapılır merak edilir. Sabahları yeşillikler içinde gezer ve gece yorgunluğunu seveceğiniz mekanlarda atarsınız. Ukrayna Kiev ile en güzel tatil olanakları. Kiev Ukrayna muhteşem güzellikleri ve ulaşımın kolay olması bakımından seçilecek gezi yerlerinden. Rahat gezilecek ve görülecek bir yer. Yılın yorgunluğunu cennet mekanlarda atma zamanı.

 

Kiev’de görülmesi gereken TOP 5 yer

    • Andriyivskiy Yokuşu — Kiev şehrin en dik ve en eski yokuşu. Ukrayna’ya özgü hediyelik eşyaların satıldığı ilginç bir yer.Ukrayna Kiev

 

    • Özgürlük Meydanı —  Kiev’in ana merkez meydanıdır. Ukrayna Kiev

 

    • Pirogovo Açık Hava Müzesi — Avrupa’nın en büyük açık hava müzelerinden biri.Ukrayna Kiev

 

    • Anavatan Anıtı — Ukrayna anıtsal paslanmaz çelik heykeli. Ukrayna Kiev

 

    • Mariinskiy Sarayı — Bu bina Cumhurbaşkanı resmi konutu olan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı denir.Ukrayna Kiev

 

Kiev Turları — En güzel 4 Kiev Tur Seçildi

Sizin için özel Kiev Turu yapmamız için lütfen aşağıdaki formu doldurun:

İletişim Bilgileri