Lviv şehri

Ukrayna Lviv Hakkında Bilgi

Ukrayna Lviv, Ukrayna’nın batısındadır. Lviv nerede diyorsanız, Ukrayna’nın batısında tarih ile iç içe örülmüş bir kent 860.000 kişilik bir nüfusa sahip şehirde %88 Ukraynalı, %1 Polonyalı ve %8 Rus halkı yaşar. Ukrayna Lviv tarihi bir şehir merkezi olup, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindedir. Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu ise her zaman görülmesi gereken yerlerden biri. Lviv amblemi aslan olup Lviv’in sembolü. Gece hayatı çok canlı.

 

Ukrayna Lviv Farkı

Ukrayna Lviv dünya savaşlarından kalma özel yapılar özellikle turistlerin ilgisini çekiyor. Ukrayna Lviv komünist yapılar, Alman ve Polonya yapıları ise dikkate değer güzellikleri barındırıyor. Binaların üzerinde olan heykeller ise çok dikkat çekici. Yol boyunca birçok katedral ve kiliseler ise farklı büyüleyici modellerde. Özellikle Lviv çikolata fabrikası ile gelenlerin ilgi odağı. İlginç cafe mekanları ve gösteriyi sevenlere özel showlar. Ukrayna Lviv eğlenmeyi sevenlerin adresi. Lviv muhteşem doğasıyla yılın tüm mevsimi sizlere hitap edecek bir tarzda. Ukrayna Lviv denildiğinde akla gelen ilk başta eğlence yerleri olsa da kış ayını geçirmek isteyenlere muhteşem bir doğa sunuyor. Lviv Ukrayna tatil planı yapacakların adresi. Konaklama ücretleri çok uygun. Eğlence ve doğal güzellikleri arayanları şehri. Lviv şehri ulaşım yönünden oldukça rahat. İsterseniz yürüyerek şehrin büyüleyici etkisine kendinizi kaptırabilirsiniz. Alışveriş merkezleri ise marketlerde ya da küçük dükkanlarda yapılır.

 

Ukrayna Lviv ve Özel Mekanları

Ukrayna Lviv kahvesi, çikolatası ve farklı oyuncak figürleriyle ünlü bir şehir. King Cross Leopolis, Inter Siti önemli alışveriş merkezleri. Festivalleri ise tam bir eğlence. Paskalya töreni, çikolata festivali, moda haftası günleri, Uluslararası çocuk festivali, çocuklara özel tiyatro festivalleri ile eğlence her zaman doruklarda. Lviv hava durumu ise tüm mevsim güzeldir. Ukrayna Lviv şehri ile eğlenceyi doya doya yaşayacaksınız. Ukrayna Lviv modern bir yapı ve eşsiz tarihi güzellikleri ile gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Soborna Meydanında ise görkemli Bernardine Katedrali mevcut. Tarihi sevenler için muhteşem gezi fırsatı. Lychakiv Mezarlığı ise birbirinden farklı mezar taşları ile donatılmış muhteşem bir donanım.  

 

Lviv’de yapılması gereken TOP 5 şeyler

 

  • Lviv şehrine Lviv Belediye Binasından bakmak Ukrayna Lviv

 

  • Lviv kahvesinin tadına bakmakUkrayna Lviv

 

  • Lviv çikolatası yemekUkrayna Lviv

 

  • Lviv sokaklarında gezmekUkrayna Lviv

 

  • Şehir bayramı ziyaret etmekUkrayna Lviv


Lviv Turları

Ukrayna Lviv hafta sonu tur Book Now

Ukrayna Lviv unutulmaz bir şehir Book Now

Ukrayna Lviv muhteşem Book Now

Lviv kahve şehri Book Now

Sizin için özel Lviv Turu yapmamız için lütfen aşağıdaki formu doldurun:

İletişim Bilgileri