Ukrayna şehirleri

Ukrayna şehirleri gezmek isteyenler için 6 şehir seçildi

Ukrayna şehirleri coğrafi durumu çok güzeldir çünkü tatilinizdeyken bir hafta sonu güneşli Odessaya gidebilirsiniz, öbür hafta sonu ise eski şehir Lviv’de rahatça kahve içebilirsiniz.

Ukrayna manzaralı yerler ve mükemmel doğa, muhteşem mimarlık ve eski tarihi eserler ile dolu bir ülkedir. Ukrayna’nın her şehri çok güzel ve kendine göre bensersiz. Ukrayna’nın en güzel ve görülmesi gereken şehirleri seçildi. 

 

Ukrayna şehirleri — Kiev

Ukrayna şehirleri- özgürlük meydanı

Resim: Kiev Özgürlük Meydanı

Ukrayna başkentine tüm gelenler onun güzelliğini çok beğeniyorlar. Kiev, Ukrayna’nın en güzel şehri olarak sayılır. Kiev,  Ukrayna tarihin beşiği çünkü bu şehirde muhteşem mimari eserler, manzaralı yerler ve en yüksek kalite dinlenme ve eğlence yerler toplandı. Mikhailovsky altın kubbeli Manastırı, Aziz Sofiya katedrali, Kiev Pechersk Lavrası — bunlar sadece başkentte görülmesi gereken yerlerden küçük bir parçasıdır.

 

Ukrayna şehirleri — Lviv

Ukrayna şehirleri - Lviv eski sokakaları Resim: Lviv eski sokakları

Lviv zengin kültür ile dolu renkli bir şehirdir. Lviv şehri fantastik ve büyülü. Lviv’e bir kez bile gelen turistler şehrin döşeli sokaklarında kahve ve çikolata kokusunu mutlaka hatırlıyor. Eski binalar, enteresan müzeler, kilise tepeleri — her turist bütün bunları mutlaka görmelidir.

 

Ukrayna şehirleri — Odessa

Ukrayna şehirleri - Odessa opera tiyatrosu

Resim: Odessa opera tiyatrosu

Özgün olan Odessa şehri ile her zaman yeni ve benzersiz şeyleri keşfedeceksiniz. Odessa’da yaptığınız her adımda gezilecek yerleri bulacaksınız ve bu da onun özelliklerinden biridir. Odessa opera ve bale muhteşem tiyatrosuna bir gidin, rahat döşeli sokaklarda ve manzaralı Karadeniz sahillerinde gezin, Odessa restoranlarında bir yemek yeyin, ünlü mimari yerleri ziyaret edin…

 

Ukrayna şehirleri — Vinnitsa

Ukrayna şehirleri - 'Roshen' fıskiyesi

Resim: ‘Roshen’ fıskiyesi

Vinnitsya’nın ikinci ismi fıskiye şehri. Burda şaşıracak bir şey yok çünkü Vinnitsya’nın her semtinde küçük fıskiyeler bulursunuz. Şehrin en ünlü fıskiyelerden biri Ukrayna başkanı Petro Poroshenko tarafından yapılan Roshen fıskiyesidir.

 

Ukrayna şehirleri — Kamenetsk-Podolskiy

Ukrayna şehirleri - Kamenets-Podolsk kalesi

Resim: Kamenets-Podolsk kalesi

Ukrayna’nın en güzel şehirleri arasında beşinci yerde Kamenetsk-Podolskiy şehri var. Kamenetsk-Podolskiy kalesi görmek için dünaynın her köşesinden turistler geliyor. Bu kale bugünkü zamanlada  hiç değişmedi ve kendi anıtsallık ve büyüklüğü ile hayretler içinde bırakmıyor. Bu kale dolayından bu şehre ‘açık hava müzesi’ deniyor.

 

Ukrayna şehirleri — Kharkiv

Ukrayna şehirleri - Kharkiv Lopan nehri

Resim: Kharkiv Lopan nehri 

Kharkiv, Ukrayna’nın eski başkenti, bu şehrin benzersiz tarihi var, eğitim ve kültür yerler ile dolu bir şehir. Kharkiv’in özel enerji ve ritmi var. Uspenskiy katedrali, Pokrovskiy manastırı gibi şehrin  ünlü tarihi yerleri mutlaka görmelisiniz.

İletişim Bilgileri